Máme nové stránky, tak Vás na ně za 4 vteřiny přesměrujeme ..
O nás - Muzeum Chotoviny
Vše můžete vidět v areálu pneuservisu U Čápa v Chotovinách.
  • Zde se provádějí úpravy a renovace historických vozidel.
  • V areálu je také stálá výstava historických spotřebních předmětů (šicích strojů, jízdních kol, psacích strojů a dalších).
  • Pořádáme pravidelné výstavy při přiležitostí akcí a událostí v obci Chotoviny (pouť, Chotovinské slavnosti).
  • Účastníme se srazů veteránů a pořádáme příležitostné vyjížďky s našimi vozidly
  • Objednat si můžete projížďku vybranými autoveterány.
  • Zvláště oblíbené jsou svatební jízdy - nevěsta v nablýskaném Aero 30 přidá k Vaší svatbě další nevšední zážitek.
  • Na svatbu si můžete zapůjčit Aero 30,Škodu Felicii Super, M.B. 200D typ 123 bílý, M.B. 280SE stříbrný, M.B. 280SE modrý.
Objednávky projížděk a prohlídek:
Lenka Pecková, 777 10 20 40 email:lenka.janecka@centrum.cz
  Další informace a ceník  
Vítáme Vás v soukromém muzeu historických vozidel a motocyklů v Chotovinách. V našem muzeu je umístěno na 80 exponátů. Zakladatelem a majitelem je pan Václav Janecký, který se tomuto koníčku věnuje již od mládí.

První zrenovovanou motorkou ve sbírce byl jednosedadlový červený motocykl Jawa 175, rok výroby 1933. Renovace trvala asi 2 roky.
Druhý zrenovovaný motocykl byl Jawa 250 - dvousedadlová verze z roku 1940.
V muzeu si můžete prohlédnout i další motocykly značek ČZ, Simpson, Pionýr, Francouzské motokolo a jiné.

Prvním zrenovovaným automobilem z naší dílny byl jediný kabriolet který kdy vyrobila továrna Škoda, a to Škoda Felicia Super v lesklé červené barvě, rok výroby 1963. Renovace trvala tři a půl roku. Felicia dostala nový lak, nové čalounění a byly provedeny částečné úpravy motoru. V našem muzeu najdete ještě jednu Felicii Super, roku výroby 1963. U tohoto vozidla zatím neproběhla velká renovace, protože jeho nálezový stav byl tak dobrý, že bylo možno s ním odjet po vlastní ose.

Dalším renovace byla provedena u našeho nejkrásnějšího a nejstaršího veterána Aera 30, z roku 1934. Renovace trvala 3 roky. Aero dostalo modročervený lak, nové čalounění, a byly provedeny také náročné opravy motoru. První vyjížďku s Aerem jsme uskutečnili v roce 2007.

Dalším vzácným veteránem v naší sbírce je Mercedes Benz 170 DS, rok výroby 1953. Je to poválečný typ u kterého byl poprvé použit dieselový motor. Na tomto vozidle v současné době probíhá renovace.

V muzeu najdete i další historické vozy, například Volha 21, Tatra 57, Moskvič 407, Praga a další.

Každý rok pořádáme s veterány za příznivého počasí vyjížďky po okolí. Našimi nejdelšími vyjížďkami pod názvem Rallye Kaprun (tam a zpět cca 800 km) jsou pravidlené cesty do Kaprunu v rakouských Alpách. Nejzkušenějším účastníkem Rallye Kaprun je Škoda Felicia Super - jízdu absolvovala již třikrát. Aero 30 se zúčastnilo v roce 2013 poprvé, a úspěšně. Cestou jsme měli pouze jediný problém a to defekt kola, který jsme opravili a pokračovali v jízdě.

V našem muzeu si můžete dále prohlédnout také historické zemědělské stroje, které při různých příležitostech a akcích spouštíme a vracíme se tak do časů našich prababiček.

Budeme se těšit na Vaši návštěvu.

Veteráni

-

Historická vozidla

-

Svatby

-

Muzeum Chotoviny

©
www.jananet.cz

 

1 z 10