aa

Do 3. ročníku Chotovinských zatáček odstartovalo první srpnovou sobotu 120 posádek
ve čtyřech kategoriích A1,M1 do roku 1950 a A2,M2 od roku 1951.
Cestou posádky vyplňovaly soutěžní výkaz a měly také dvě zastávky v Ratibořicích
a Kloužovicích, kde musely odpovědět na bleskovou otázku.
V Chýnově si pro zpestření účastníci vyzkoušeli speciální úkol, jenž spočíval v jízdě na starém
kole do kopce a namontování svíčky do motoru. Po návratu do Chotovin byla na programu
módní přehlídka a posezení s živou hudbou - kapelou Tercie.
Informace a výsledky
 
Muzeum Janecký Chotoviny
Táborská 199, Chotoviny 391 37
Václav Janecký, 777 33 52 57 email:vaclav@janecky.cz
Lenka Pecková, 777 10 20 40 email:lenka.janecka@centrum.cz

Zvětšit mapu
Zavřít  

 

1 z 10

Velká fotka


4. ročník Chotovinských zatáček, který se konal první srpnovou sobotu byl zatím jeden z nejzdařilejších. Do závodu vyrazilo 125 posádek podle pravidel JPHV jíž jsme součástí již druhým rokem a to v kategorii A1,M1 do roku 1950 a v kategorii A2,M2 od roku 1951. První vozidlo odstartovalo v 10 hodin, jako již tradičně majitel muzea p. Václav Janecký se svou modrou Aerovkou.
Za ním postupně odstartovaly všechny posádky, na něž cestou čekaly tři kontrolní stanoviště a vyplňování jízdního výkazu se soutěžními otázkami.

Výstava vozidel se konala v malebné vesnici Petrovice u Sedlčan, kde bylo krásné náměstí se spoustou vzrostlých stromů, které poskytovaly v horkém počasí stín a kde si účastníci mohli zpestřit čekání speciálním úkolem, jehož cílem bylo chytit na dlouhý prut 4 velké ryby v co nejkratším čase. Pan starosta Petr Štěpánek nás také poctil svou návštěvou, promluvil k účastníkům závodu a také odstartoval jeho druhou etapu.

Spanilou jízdu z Petrovic jsme odstartovali přesně ve 14 hodin. V Chotovinách nás čekalo vyhlášení výsledků a jelikož jsme účastníky chtěli něčím překvapit, tak jako loni přehlídkou dobového spodního prádla, letos jsme neusnuli na vavřínech a připravili jsme si pro ně scénku z filmu Slavnosti sněženek a to legendární jízdu frézou a scénku Trabant v hlavních rolích s Jaromírem Hanzlíkem (Martin Šimek) a Zdeňkem Svěrákem (Jaroslav Pecka). Potom už následovala volná zábava a k tomu nám vyhrávali muzikanti z kapely Tercie.

Věříme, že se letošní ročník vydařil a budeme se těšit na další, tentokrát 4.8.2018.

Na závěr ještě poděkování všem sponzorům: Obci Chotoviny, ZaT s.r.o. Tábor a Jan Martínek za finanční podporu, společnosti Aksamite a Františku Vaněčkovi za věcné dary, tiskárně Abc Chotoviny za výrobu veškerých materiálů, společnosti Arleto za výrobu keramických medailí, obci Petrovice a Restauraci Pod Věží za skvělou spolupráci a organizaci v Petrovicích, SDH Chotoviny za pomoc při parkování a organizaci příjezdu vozidel, Asfaltadu a jeho příznivcům za veškerou pomoc při organizaci celého dne, Aleši Bartákovi za nejlepší moderoání a samozřejmě všem našim kamarádům a známým, kteří jsou nedílnou součástí Chotovinských zatáček a bez nichž by to nešlo.
Děkujeme!